REGULATOR NAPIĘCIA objawy uszkodzenia ZOBACZ!
REGULATOR NAPIĘCIA objawy uszkodzenia ZOBACZ!


Damaged voltage regulator is the reason for too high voltage in the electrical system! The meter and other receivers go out. It may not work properly ABS, AIR BAG, POWER STEERING and others. Repair the fault immediately! Definitely too high voltage! Turn the engine off to avoid damaging other electrical consumers. Turn on all possible receivers in the car and drive to the workshop. Thanks to this, you will lower the voltage and the low-beam bulbs will not burn. The result is, for example, incandescent bulbs and other electrical receivers in the car Replace the voltage regulator or repair / replace the entire alternator with another one.

18 thoughts on “REGULATOR NAPIĘCIA objawy uszkodzenia ZOBACZ!”

 1. Jakub Kasperkiewicz says:

  Co to za kontrolka mruga Koło rezerwy ta co u cb migala

 2. ForumWiedzy says:

  Mająca kontrolka po prawej, to hak 😉

 3. Agnieszka Agnieszka says:

  Też to przerabialam rok temu. Prawie aku się zagotowal.

 4. Bruce Wayne says:

  Krótko i na temat

 5. Maks Gawrys says:

  ABS się palił??

 6. dragonmt852 says:

  Też mam taki problem tylko że u mnie niestety wymiana regulatora napięcia nie pomogła :/

 7. Trust No One says:

  Jak widać Astra G też się psuje. O H nie wspomnę… Nie ma to jak stara Astra F. Panzerwagen.

 8. GLON-OFF says:

  U mnie jest tak ze światła mijania, oraz te w aucie do oświetlenia, przygasają, przez co trudno jest w nocy jeździć autem bo światła mijania nie palą całą mocą , wiesz co to może być?
  Alternator miałem regenerowany i nadal to samo :/

 9. Marekborowa says:

  U mnie było to samo żarówki się popalily nawet zarowki od dlugich bo nie potrzebnie wlaczylem wspomagania nie było kontrolki zwariowały ale do domu powoli przyjechałem był walniety regulator napięcia .

 10. Damian Łakomiec says:

  W nowych modelach forda napięcie ładowania może wynosić około czy nawet ponad 15 V i jest to normalne, wynika to z tzw. "inteligentnych" alternatorów sterowanych przez moduły elektroniczne, ładowanie pojawia się wtedy gdy sterownik nadzorujący napięcie w instalacji uzna to za stosowne. Precyzyjniej mówiąc napięcia które podałeś w opisie są słuszne dla samochodów starszych, chociaż z tym trzeba uważać bo sporo nowych samochodów bazuje na starych rozwiązaniach, trzeba poprostu znać specyfikę danego modelu.

 11. 1964Orzel says:

  w omedze mialem ten objaw… kupilem po regeneracji za 300zł 🙂 i od 3 lat działa bez problemu. Sprawdź sobie potem akumulator czy w dupę nie dostał.

 12. Yamaha PSR S-770 mały says:

  Też to przerabiałem jakieś dwa tygodnietemu znaczy się regulator napięcia w mojej asterce F z silnikiem takim samym jak pan Bogdan z kanału forum wiedzy u mnie przygasały kontrolki wszystkie i nie równo pracował silnik falował ładowanie było w granicach 15,5V

 13. Paweł M. says:

  Też mam Astrę G. Z ciekawości zmierzyłem napięcie na aku, w czasie gdy silnik pracował na wolnych obrotach (na postoju). Wyszło stabilne 14,6 V, więc chyba na razie nie ma powodu do niepokoju ?

 14. ForumWiedzy says:

  Zobacz, jak wymienić regulator napięcia lub cały alternator: 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=8EBFacBB03o

 15. Jacek.2324 12 says:

  Witam w mojej Toyota Corolla 99r. Przepalają się żarówki średnio raz na dwa tygodnie. Dziś kupiłem miernik i sprawdziłem napiecie. Przy uruchomionym silniku napięcie na akumulatorze skaczę od 12V do 16,8V odpowiednio podczas dodawaniu gazu. Sprawdziłem też że przy uruchomieniu wszystkie elektrycznych rzeczy bez dodawania gazu napięcie na aku utrzymywało się od 15V do 15,5V. I nie wiem czy to alternator cały czy sam regulator ma ktoś jakiś pomysł może. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 16. Arek Moto says:

  Ja mam Alfe 159 1.9jtd. Pali mi sie akumulator, ladowanie mam 14-14,5v jezdze juz 50km i akumulator bormalnie sie laduje a kontrolka swieci.. :/

 17. Arek Niema says:

  U mnie ladowanie 15.30 , pala sie kontrolki takie jak akumultor,PS,Esp,Abs,reczny i nie dzialaja kierunki i po przekreceniu stacyjki te kontrolki tak smiesznie mrugaja.

 18. Eryk Czarnota says:

  Miałem ten problem w Mercedesie kl B, po regeneracji alternatora problem zniknął, fakt faktem sama regeneracja kosztowała 300zł, ale samochód chodził później jak złoto 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *